Dávej Bacha - 1. kapitola

26. září 2013 v 14:38 | ASIM |  Povídka Dávej Bacha

Je zatažený a deštivý den a mladá dívka jménem Elain se prochází sama po svém rodném městečku. Zamyšlená a ustaraná si ani nevšimla, že se dostala do části, které se všichni z nějakého důvodu bojí a nenavštěvují ji. Ovšem její nálada je tak špatná, že ji to vůbec nevadí a proto vejde do parku sousedícího s opuštěným hotelem zesnulé paní Kahrnové.

Bloudící myšlenkami nad nepřátelstvím svých vrstevnic ji donutí sednout si v parku na lavičku. Sedí, smutní, ale nevšímá si domu před ní, který nikdy neviděla. Všichni se tohoto místa velice bojí, ale nikdy Elain neřekli proč. O tomto domu jen slýchávala a proto, když ji opustily truchlící myšlenky vzhlédla výše a uviděla onen hotel.
Když ho uviděla všimla si malého téměř nepatrného světýlka v jednom z mnoha oken. Bála se, ale chtěla vědět kdo rozsvítil v opuštěném domě. Mlčky přemýšlela, seděla na lavičce a pozorovala blikotající světlo v zaprášeném okně. Uplynuly téměř 2 hodiny a začalo se pomalu stmívat, když Elain sebrala dost odvahy, vstala a pomalu se blížila ke vstupním dveřím hotelu paní Kahrnové. S loučí v ruce, kterou našla viset na zdi se pomalu přibližovala k recepci hotelu.
Na zdi nad recepcí uviděla několik zasklených obrazů. Na prvním poznala paní Kahrnovou, ale další neznala. Vydala se po schodech nahoru za mihotajícím se světlem. Když vyšla schody a malinko otevřela dveře v a pokoji se světlem se zablýsklo tak, že Elain chvíli neviděla. Když ji opustil blikot v očích vstoupila do pokoje, před nímž stála. Vstoupila, ale světlo, které prve viděla tam nebylo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wexe wexe | E-mail | Web | 27. dubna 2015 v 21:27 | Reagovat

Je to tak děsivě napínavé :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama