Říjen 2013

Slováci

29. října 2013 v 16:20 | ASIM |  Témata týdne
Tématem tohoto týdne jsou naši "bratři" slováci.
Narodila jsem se, pravda, rok před tím, než se naše republiky rozdělily, ale stejně mám slováky a Slovensko jako takové velmi ráda.
S rodiči jsem na Slovensku byla dvakrát na dovolené. Ve Vysokých Tatrách bylo nádherně, týden tam strávený byl nepopsatelný, nádherná příroda, skvělí lidé, parádní počasí. Vše bylo jako z pohádky (až na "otravu kyslíkem").
Bydleli jsme v hodtelu v přírodě, v oblasti nazývané Medveďovo (proto, že dříve tam byli medvědi), s ředitelem a vedoucím hotelu jsme se několikrát o medvědech bavili a dokonce nám vyprávěl i své příhody. Medveďovo je "kousek" od Štrbského plesa, což je zřejmě nejnavštěvovanější místo Vysokých Tater.
Abych se ale vrátila k tématu týdne, kterým jsou Slováci, o Slovácích si myslím jen to dobré, možná proto, že s nimi mám dobré zkušenosti.


Co víc napsat?? Možná, příště zkuste lepší téma týdne :D :D :D

Prince George´s christening

23. října 2013 v 18:05 | ASIM |  Anglie

Nejsledovanějším dítětem dnešního dne byl samozřejmě jeho královská Výsost George Alexander Louis, princ z Cambridge.

Dávej Bacha - 7. kapitola

23. října 2013 v 9:20 | ASIM |  Povídka Dávej Bacha

Hned co se Elis probrala jí začaly již živé dívky objímat. Plakaly, protože některé v tom domě byly i několik let zakleté. Elis se cítila velice důležitě, když si uvědomila, že zachránila životy 20 mladých dívek. Byla na sebe hrdá i dojatá že zase vidí svou sestru Elain. Když si dívky vyměnily adresy a čísla telefonů rozprchly se domů. Některé běžely jako o závod, některé šly s obavami, aby se jim něco nestalo i na cestě domů a Elis s Elain seděly na zápraží hotelu a objímaly se. Elain sestře vyprávěla jak se cítila, proč zkoušela ty šaty a podobně. Ucítily, že je na čase jít domů. Když je maminka Elisabeth viděla ve dveřích obě živé a zdravé srdce ji zaplesalo radostí. Dívky objala a poslala do koupelny se umýt tak jako každá matka. Po důkladné koupeli se dívky s radostí vrhly do svých postelí. Obě vysílením usnuly a byly šťastné, že jsou spolu doma. Mezitím co dívky spaly v hotelu se dělo něco zajímavého. Hlídač pan Sagir se tam sešel s Damianem čili se svým synem. Oba byli rozzlobení a rozhněvaní, že jim jejich plán s dušemi mladých dívek nevyšel. Začli proto s výrobou nové nádoby na duše dívek.
Když se z mladých dívek staly zralé ženy a vychovaly své děti a později se přičinili o výchovu svých vnoučat, sešli se na oslavě svých narozenin, již 60. Vyprávěly svým vnučkám příběh, který se jim v mládí stal, ale mladé slečny jim ne a ne věřit, rozhodly se proto, že je vezmou do hotelu a přesvědčí je, že se to opravdu stalo. Když babičky i s mladičkými dívkami vešly do hotelu uviděly na stěně stejně fialovou nádobu jako předtím a 20 obrazů nad recepcí hotelu, na kterém byl i obraz mladé Elain Delainové. Babičky se na sebe podívaly a pousmály se, poté vzaly své vnučky do pokoje číslo 25 a do polootevřené skříně se koukly všechny vnučky a zhrozily se, protože viděly stejné šaty jako z popisování obou babiček. " Už vám věříme babičky" řekly dívky jednohlasem a společně z hrůzostrašného hotelu odešly. A tak skončil příběh dívek Elis a Elain, které vždy chtěly jen dobro a žádnou špatnost.

KONEC.....??

Dávej Bacha - 6. kapitola

22. října 2013 v 18:54 | ASIM |  Povídka Dávej Bacha

Elis v pokoji viděla i onu skříň, o které ji sestra napsala ve vzkazu v prachu na podlaze. I když byla stejná jako její dvojče Elain škříň už ze strachu co by se mohlo stát neotevřela. Cítila se nesvá, jako by ji někdo pozoroval tak si uvědomila, že někde vedle určitě musí být Elain. Proto použila osvědčeného receptu a napsala na zem do prachu vzkaz zase ona své sestře. Stálo na něm: " Elain půjdu se porozhlédnout po hotelu, jestli nenajdu něco, co by vám mohlo pomoci. Hlídej zatím hlavní vchod. Když jsem sem přicházela viděla jsem hlídače pana Sagira jak tady někde šmejdí kolem. Nechci, aby věděl, že jsem tady. Děkuju." Na to ji sestra odepsala: " Neboj Elis budeme hlídat všechny." Elis se proto hrdě vydala do útrob strašidelného hotelu. Jako první se vrátila do přízemí a do haly hotelu zesnulé paní Kahrnové. Netrpělivě se dívala na všechny fotografie na stěně nad recepcí. Zaujalo ji, že jich je přesně 20 tudíž číslo dívek, které jsou v domě zakleté. Na poslední fotografii se zhrozila, vyjekla úzkostí a beznadějí, když na ni uviděla svou milovanou sestru Elain. Se slzami v očích a ještě větší kuráží začala s baterkou v ruce prohledávat hotel. Na recepci nenašla zhola nic, proto se vydala do pokoje na levé straně recepce. Pokoj byl veliký, krásně vybavený a měl 2 okna do parku, sousedícího s hotelem. Elain prohledávala krásný starobylý stůl, když našla knihu návštěv. " To by mohla být stopa" pomyslela si a vzala ji sebou. Koukla se pod postel, za záclony a závěsy, do skříní a koupelny, ale nic v tomto pokoji neviděla. Šla proto do pokoje napravo od recepce. Od předešlého pokoje se tento velice lišil. Byl malý, jen s malým okýnkem a velice tmavý. Měl jen chudou postel a škříňku na peřiny. Elis prohledala důkladně i tak malý prostor, jakým byl pokoj v pořadí druhý. Vešla z pokoje a před sebou uviděla něco velice zajímavého. Šla k tomu. Když přišla blíž rozpoznala z oné věci, visící na zdi, že je to jakási nádoba, která podivně svítila ve svitu baterky. Mělo to lehce nafialovělou barvu a Elis si řekla, že to musí být něco, s čím ty proměny souvisí, ale zatím to nechala být.

Po důkladném prozkoumání malého, ale přece hotelu, které Elis zabralo víc než 3 hodiny si unaveně sedla na schody vedoucí do prvního patra a otevřela knihu návštěv. Listovala v ní, ale nic zajímavého neviděla až na stránku, která byla vložená v knize. Byla na ni stejná zvláštní věc, visící na zdi haly. Měla stejnou nafialovělou barvu a byl u ni popis. Elis si důkladně četla popis, který jasně říkal, že když se mladá dívka oblékne do svatebních šatů z pokoje 25 právě při úplňku, stane se duchem. Vzpomněla si, že onu noc, kdy Elain nepřišla domů byl úplněk. Všechno dávalo souvislost. Elis rychle vyskočila a běžela k fialové nádobě. Vyšla ven z hotelu a na chodníku před ním nádobu rozbila. Oslnilo ji nezvykle fialové světlo a ona omdlela. Duchové dívek se začaly měnit v živé osoby, které dýchaly, smály se, plakaly dojetím a HLEDALY ELIS. Elain bylo do pláče, když ji našly ležet před hotelem v bezvědomí, ale po několika okamžicích se i Elis probrala a byla nesmírně šťastná, že svou sestru Elain zase vidí a může ji obejmout.

Dávej Bacha - 5. kapitola

22. října 2013 v 18:53 | ASIM |  Povídka Dávej Bacha

Dívka se na Elain pozorně podívala a pomyslela si to samé. Ty šaty jsou příčinou, proč zde už několik let tvrdneme. Zavolala ostatní dívky ze zakletého domu aby se poradily, jak budou pokračovat. Elain si vzpomněla, že v kapse kalhot, které měla před proměnou na sobě nechala svůj mobil. Myslela si, že z něj může zavolat své sestře, dvojčeti Elis. Vrátila se do pokoje číslo 25 a uviděla na podlaze ležící oblečení, které na sobě již mělo malou vrstvičku prachu. Elain našla v kapse mobil, a hned vytočila číslo na svou sestru. Po vytočení ji přivítal Elisin vlídný hlas, Elain ji stručně vysvětlila, co se ji stalo a že v této situaci není sama a poprosila sestru o pomoc. Elis neváhala a začala si doma balit potřebné věci. Mamince Elisabeth řekla, že přespí společně s Elain u jejich kamarádky Amandy. Maminka nebyla proti, takže jejímu plánu nestálo v cestě už opravdu nic. Elis si připravila batoh, do kterého si nachystala teplejší halenku, svetr a nějaké prádlo i pro sestru. Když si brala onu halenku ze sestřina šatníku, nevšimla si, že omylem vzala i její deník. Mezitím se Elain s dívkou seznámily více.
Ta krásná dívenka, která v tomto domě strávila skoro 4 roky svého života se jmenovala Sheila. Seděly společně v hale hrůzostrašného hotelu a povídaly si. Co vlastně dívky přivedlo k tomuto domu, když všichni říkávali, jak strašný je? Zanedlouho do hotelu dorazila Elis. Křičela, volala svou sestru, ale neviděla ani neslyšela žádné zvuky, ba i pískot myšky. Elain přitom pořád seděla v hale se Sheilou. Také na Elis volaly, ale ani ony neslyšely jeji odezvu. "Jak nás najde, když jsme duchové a ona nás nevidí?" zeptala se Sheila. Elain na to odpověděla jednoduše: " Koukni na zem. Vidíš ten prach? Napíšeme ji na něj vzkaz, aby věděla, kam má jít a čeho se vyvarovat." " Páni jsi génius" odvětila na to Sheila. Elain vstala a začala na zem před Elis psát dlouhý vzkaz, na kterém stálo: Elis neboj tady Elain. Běž do 1. patra a dveří číslo 25 uvidíš na zemi moje oblečení. Za žádných okolností neotvírej skřín a už vůbec ne na šaty, které jsou v ní. Díky nim jsme tady. Zkus to tu prohledat, jestli nenajdeš něco, co by nám mohlo pomoct. Elis si dlouhý vzkaz četla a jen pokývla hlavou na důkaz, že chápe. Dívky letěly za ní, aby se mohly koukat, co Elis napadne. Elis se strachem v očích vešla do čísla 25 a na zemi byly opravdu zaprášené věci její sestry. " No a co teď ?" Pomyslela si Elis.

Volby

22. října 2013 v 16:46 | ASIM |  Témata týdne
No k tomuto tématu nevím, co bych napsala, jelikož se o politiku vůbec nezajímám, ale pokusím se.
Vyrůstala jsem v rodině, kde nikdo neměl žádnou politickou "příslušnost", kde se všichni řídili heslem, vol si koho chceš. Od doby co můžu volit jsem volila snad jen jednou. Důvod?? Příjde mi to jednoduše zbytečné.
Nejsem pyšná na to, že jsem Češka, možná se vám to zdá jako tvrdé a nečestné, ale já to tak cítím.. Je to jednoduché, jak bych mohla být hrdá na to, že jsem Češka, když je náš stát rozkradený, za prezidenta máme člověka, který se rád napije a v poslanecké sněmovně či parlamentu jednoho zloděje vedle druhého?
Já vím, že jsou to tvrdá slova, ale co si o volbách mám myslet a koho vůbec volit, když je to jeden lump vedle druhého? To, aby se naše republika mohla zase vzpamatovat bychom potřebovali další Pražskou defenestraci, ač je to krok velmi přemrštěný. Jiným způsobem se lidé "tam nahoře" jen tak nezmění, a bodeť, vždyť platy, které oni berou měsíčně jen za to, že si tam sedí a sem tam zvednou ruku, nemá poctivě pracující člověk za celý rok!!!
Takže abych se vyjádřila k tématu Volby, jednoduše říkám, volit půjdu, ale jen proto, aby můj hlas nedostala jedna z těch silnějších stran.
Ovšem nelíbí se mi ani jedna strana, která se do poslanecké sněmovny chce dostat! - Bohužel!

Princ Harry

20. října 2013 v 18:48 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Jeho královská Výsost princ Henry z Walesu, celým jménem Henry Charles Albert David.

Narodil se 15. září 1984 v Londýně. Je známý pod svou přezdívkou, kterou většina lidí má za jeho jméno, tedy princ Harry.
Princ Harry byl do letošních prázdnin 4. v pořadí na královský trůn, ale po narození peince z Cambridge George, se posunul na 5. místo.

Navštěvoval stejné školy, jako jeho starší bratr princ William, o kterém si můžete přečíst v jeho příspěvku, tedy Wetherby school, Ludgrove school a Eton College.
Při studiu se zamiloval do sportu, především k pólu a rugby.
Stejně jako jeho bratr si po škole vzal roční přestávku, aby navštívil Afriku a Austrálii, tam pracoval s dobytkem a v Africe se sirotky v tamním sirotčinci. Jeho fotka, jak objímá černošské dítě obletěla svět a tímto se stal princem lidských srdcí.

V roce 2005 začal navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu. Roku 2007 se dostal do Afghánistánu, odkud byl po 77 dnech odvolán kvůli tisku, který se o něm dozvěděl. Do Afghánistánu se "podíval" ještě jednou a to od září 2012 do ledna 2013.

Princ Harry je také známý svými "skandály", které, a řekněme si to upřímně, nejsou tak gigantické, jak se zdají. Kdyby něco podobného udělali "normální" kluci jeho věku, nikdo o tom ani nemluví, ale tisk vše zveličí.
Byl to přávě princ Harry, který uzavíral party po svatbě svého staršího bratra.


Rodokmen královské rodiny

20. října 2013 v 18:36 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny

Přidám Vám sem i rodokmen pro ty, kteří si nejsou jistí tím, kdo je kdo :-)

Princ Edward

19. října 2013 v 14:30 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Edward jeho královská Výsost, hrabě z Wessexu

Narodil se steejně jako všichni jeho sourozenci v Buckinghamském paláci, dne 10. března 1964, vládnoucí královně Alžbětě II. a jejímu manželovi princi Philipovi.

Studoval prestižní školy Anglie a Skotska. Studoval také na univerzitě v Cambridge, kde získal magisterský titul, jako jeden z pěti členů královské rodiny.

Později pracoval v divadelních a produkčních společnostech, také ve společnosti Andrewa Lloyda Webbera.
Dne 6. ledna 1999 oznámil zasnoubení se Sophií Rhys-Jones, která vizáží nápadně připomíná princeznu Dianu. Ještě téhož roku v červnu se s ní oženil v Kapli sv. Jiří na hradě Windsor.

Dnem svatby získal titul hrabě z Wessexu. Tímto byla přerušena tradice, kdy v den svatby děti monarchy získávají titul vévody. Zdůvodněno to bylo tak, že po smrti rodičů Edward získá titul vévody z Edinburghu, který náleží princi Philipovi.

Princ Edward a Sophie mají dvě společné děti - Lady Louise Windsor - 2003 a Jamese, vikomta Severna - 2007.
Royal Wedding Stockholm 2010-Konserthuset-Prince Edward, Earl of Wessex.jpg

Princ Andrew

19. října 2013 v 14:21 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Jeho královská Vývost vévoda z Yorku se narodil 16. února 1960.

Byl po dlouhé době prvním dítětem narozeným vládnoucímu monarchovi, naposledy se takto stalo za dob vlády královny Viktorie.

Narodil se v Buckinghamském paláci v té době již královně Alžbětě II. a princi Philipovi. Jméno dostal po dědečkovi z otcovy strany.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a také v Kanadě, ale na univerzitu nikdy nenastoupil. Zvolil si Britannia Royal Naval College.
V roce 1979 se stal členem Royal Navy a v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy.

26. července 1986 se oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, zvanou Fergie. V den sňatku, jak bývá zvykem získal titul vévody z Yorku, jeho žena se stala vévodkyní z Yorku.

Společně mají dvě dcery princeznu Beatrice - narozenou 1988 a princeznu Eugenii - narozenou 1990. Koncem 80. let se však začalo manželství pomalu, ale jistě hroutit, vyvrcholilo to oznámením, že budou žít odděleně a to roku 1992, v roce 1996 pak došlo k rozvodu.

Rozvod proběhl bez problémů, oba manželé se dohodli, že se budou v péči o dcery střídat, i nadále zůstali přáteli.