Alžběta II.

16. října 2013 v 20:01 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Rozhodla jsem se, že tento blog nebude jen o mých zážitcích a výletech do mé fantazie v podobě povídek, ale také o členech královské rodiny. No a jelikož se jedná o blog, jehož název je sagaanglie, bude se jednat samozřejmě o členy Anglické královské rodiny.
Začnu tím nejdůležitějším členem, kterým je samozřejmě královna Alžběta II. Poté budu pokračovat s princem Philipem, poté s princem Charlesem a jeho rodinou (Dianou, Camillou, Williamem, Harrym, samozřejmě také Kate a Geogeovi) dále se zmíním o princezně Anne, princi Andrewovi a princi Edwardovi.Zajisté nejsem žádný expert a o členech této vzácné a mocné rodiny nevím ani zdaleka tolik, kolik bych chtěla, ale budu se snažit vám je co nejblíže přiblížit.

Alžběta II.
Její královské veličenstvo, královna Alžběta II. - královna spojeného království a severního Irska.
Královna Alžběta II. se narodila 21. dubna roku 1926 jako starší ze dvou dcer prince Alberta, který byl později korunován na krále Jiřího VI. a jeho ženy Alžběty Bowes-Lyonové. Po Alžbětě se pár dočkal ještě druhé dcery, princezny Margareth (zemřela roku 2002).

To, že by se Alžběta někdy měla stát královnou nebylo zrovna pravděpodobné. Králem měl být její strýc Eduard, který se ale nedlouho po zvolení trůnu vzdal, kvůli své přítelkyni Wallis Simpsonové, kterou královská rodina ani dvůr nemohli a možná ani nechtěli příjmout kvůli toho, že byla již dvakrát rozvedná.
Po Eduardově abdikaci se stal králem Albert, který byl korunován na Jiřího VI. (více o něm ve filmu Králova řeč, kde jej bravůrně zahrál herec Collin Firth).

Alžběta vystudovala ústavní historii na Eton College a náboženství u arcibiskuba canteburského. Učila se moderní jazyky a plynule hovoří francouzsky.
Kvůli tomu, aby se mohla stýkat s děvčaty jejího věku, byla otevřená dívčí škola organizovaná Buckinghamským palácem, kde se učila přednášet, plavat, tančit, jezdit na koni, vařit a také se starat o děti, což se předpokládalo za nezbytné.
Alžběta se vdala za Philipa Mountbattena v červnu roku 1947. Pár dostal cca 2500 svatebních darů.
Tento pár má 4 děti (Charlese, Anne, Edwarda a Andrewa)

Královna uvádí svůj nejhorší rok v životě rok 1992. V tomto roce se rozvedla její druhorozené dítě a jediná dcera, princezna Anne, jeden z mladších synů se oficiálně rozešel se svou manelkou a manželství druhého procházelo vážnou krizí. Další ranou pro již tak nalomenou královnu byl jistě požár na hradě Windsor (který jsem sama navštívila a všem to vřele doporučuji, je to nádhera).
Následující roky nebyly také zrovna růžové. Manželství koruního prince Charlese procházelo krizí do takové míry, že Charles a Diana oznámili rozchod. Manželství bylo rozvedeno! Kruto ranou osudu byla smrt princezny Diany v Pařížském tunelu Alma. Po této ženě zůstali dva synové, princ William, tehdy patnáctiletý chlapec a princ Henry (zvaný Harry), jemuž bylo tehdy pouhých 12 let.

Královna Alžběta vládně Anglii již od roku 1952 (korunována však byla až v roce 1953).
Královna se těší dobrému zdraví a celá rodina se pyšní dlouhověkostí (její maminka Alžběta Bowes-Lyonová zemřela v roce 2002 v úctyhodných 102 letech), doufejme, že se budou dějiny minimálně opakovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 qasmip qasmip | E-mail | 24. listopadu 2018 v 16:02 | Reagovat

hello all users. i am quas wenkis from mali.

2 binsscoks binsscoks | E-mail | 6. prosince 2018 v 1:14 | Reagovat

Hej jestem z Polski. Hi i am from Poland. binsger

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama