Nejoblíbenější město na světě!

14. října 2013 v 19:45 | ASIM |  Anglie
Londýn:
Když se řekne Londýn, zatetelím se blahem, netečně se usměju, rozbuší se mi srdce, zrychlí dech, naježí chlupy na rukách. V Londýně jsem byla dvakrát. Poprvé jsem byla nadšená spíš člověkem, který patřil do naší skupiny, než samotným městem, což jsem si později velmi vyčítala. Londýn jsem vnímala jako krásné místo na tomto světě, které je bohužel hodně vzdálené, od mého bydliště. Při druhé návštěvě jsem již byla do Londýna tak zamilovaná, že jsem si to nenechala ničím a nikým zkazit, a že těch adeptů bylo hodně. Již poprvé, když jsem vystoupila z autobusu, ve kterém jsem strávila úmorných 22 hodin a 50 minut na trajektu jsem si uvědomila, že jsem "doma". Anglii jako takovou vnímám, jako kouzelnou zemi, plnou tradic, úžasných lidí a nenahraditelné architektury. Již po prvním projití po Tower Bridge jsem si uvědomila, že tohle místo budu navždy milovat. Kdyby to bylo jen na mě, odjela bych a už bych se nevrátila. Kdybych věděla, že se mnou odjede můj přítel, bez kterého bych se nehla z místa, neváhala bych. Letošní září pro mě bylo splněným snem. Jela jsem do mé milované Anglie podruhé (to už jsem psala), cesta byla nesnesitelně dlouhá, ale já to tak vůbec nevnímala, věděla jsem, že na konci této nekonečné cesty bude Londýn, můj druhý domov. Tentokrát jsme nejeli trajektem ale věhlasně známým eurotunelem, který pro klaustrofóbního člověka není zrovna nejlepší řešení. Ale i tohle jsem vydržela, protože představa, že po půl hodině v tunelu budeme v Anglii mě uklidňovala. Po opuštění eurotunelu jsme vyjeli na cestu a já si až po chvíli všimla, že jedeme po druhé straně silnice. Že jedeme vlevo. Okolo 8 hodiny ranní jsme byli v Londýně. Při prvním pohledu na Londýnské panorama mě polila vlna štěstí a tsunami emocí. Slzy, které mi padaly z očí se nedaly spočítat, ani pochytat do kapesníku. Nekontrolovatelně se řinuly z mých očí a všichni spolusedící na mě jen nechápavě hleděli. První den v Londýně jsem prošla jako v eufórii. Vnímala jsem všechno, kde jsme byli, jak zrovna bylo teplo či zima, jestli svítilo sluníčko nebo bylo pod mrakem.. Vnímala jsem lidi, které jsem potkávala, stánky, které jsem minula i ty, do kterých jsem vešla utratit nějaké Libry. Po skončení prvního dne jsme byli odvezeni k rodinám, které se o nás měli starat. Měla jsem z toho trochu obavu, ale zbytečně. Dáma, u které jsme byly (se spolužačkou) ubytovány se o nás krásně starala, vařila nám vynikající večeře, vše měla připravené. Pokoj, ve kterém jsme spaly byl útulný, čistý a voňavý. Dny v "mém" městě utekly jako voda, viděla jsem všechno důležité: London eye, Tower Bridge, Buckinghamský palác, Tower of London, Downing street no. 10, horse guard, Big Ben, Kensingtonský palác, Westminsterské opatství, kde se ženil princ William a Kate Middleton, a mnoho dalších překrásných míst i mimo Londýn. Navštívila jsem také studia Harryho Pottera, což byl krásný výlet na okraj Londýna do míst, kde se film o tomto celosvětově známém čaroději natáčel.
Takhle bych mohla o Londýně a Anglii tlachat hodiny, dny, měsíce, možná i roky. Je to místo, které miluju, které se vrylo do mého srdce tak hluboko, že nepředpokládám, že se to někdy změní.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | E-mail | Web | 31. ledna 2014 v 22:52 | Reagovat

Líbí se mi, jakým stylem píšeš o Londýně. Věř mi, že bych se tam hned vrátila, kdybych tady nestudovala :) Vždycky mě fascinuje, jak se lidé, kteří vlastně nemají s Anglií nic společného, dokáží tolik zamilovat. Je to hrozně hezký :)

2 ASIM ASIM | Web | 1. února 2014 v 9:00 | Reagovat

Děkuji moc za pochvalu. Spíš než moje hlava to píše moje srdce, které se touží tam vrátit víc, než cokoli jiného.
Naprosto ti rozumím, moje situace je taky taková. S tou zamilovaností máš pravdu, už odnedávna se říká, že si Londýn buď zamiluješ nebo ho budeš zcela nenávidět. :-)

3 Katka Hromádková Katka Hromádková | Web | 1. prosince 2014 v 19:59 | Reagovat

Moc pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama