Praha

13. října 2013 v 10:37 | ASIM |  Témata týdne
Pod pojmem Praha vidím nesčetný počet věžiček a věží. Když se řekne Praha, vidím výlety za prababičkou, vidím Chrám svatého Víta, Karlův most nebo Zlatou uličku. Když se řekne Praha, představím si známé tváře, procházející se klikatými uličkami tohoto velkoměsta nebo neustávající shon v něm. Praha je městem tradice, historie i novoty. V praze se stejně jako v jiných metropolích střetává ona tradice a novými stavbami. Příkladem je tradiční Karlův most z 15. století (přesněji rok 1407) a tančící dům. Dva naprosto rozdílné architektonické skvosty, které by samy o sobě nebyly ničím extra významným, ale jsou-li ve větším množství, tvoří krásnou podívanou.
Praha je pro mne jedna velká neznámá, ač jsem tam byla již mnohokrát.
V Praze se také rozhoduje o věcech souvisejících s chodem České republiky. V Praze sídlí parlament, i prezident.
Praha je domovem mnoha významných literárních tvůrců, např. Jan Neruda, známý svými Povídkami Malostranskými, jejichž název již napovídá, že se i děj odehrává v tomto slavném městě. Dalším spisovatelem může být i Franz Kafka, který se i přes své židovské vyznání stal jedním z nejvýznamnějších spisovatelů té doby, a mnoho dalších.
Praha je místem plným života, kterým může být například porodnice u Apolináře, ale také místem smrti, příkladem může být židovský hřibitov.
Praha je město mnoha tváří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ^^ ^^ | 13. října 2013 v 10:51 | Reagovat

Praha je dokonalá.♥

2 ASIM ASIM | 13. října 2013 v 11:03 | Reagovat

Souhlasím, je krásná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama