Princ Charles

17. října 2013 v 18:30 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Charles, princ z Walesu.
Narodil se14. listopadu roku 1948. Celým jménem Charles Philip Arthur George.
Je nejstarším synem britské královny Alžběty II. a jejího manžela Prince Philia (dřívější články). Je následníkem trůnu celkem 16 států (spojeného království, Antigua a Barbuda, Austrálie, Baham, Barbadosu, Belize, Grenady, Jamajky, Kanady, Nového Zélandu, Papui-nové-guinei, Svatého Kryštofa a Nevis, Svaté Lucie, Svatého Vincence a Grenadiny, Šalamounových ostrovů a Tuvalu) - celkem vyčerpávající výčet.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně tak, jak to dříve bylo zvykem, za přítomnosti ministerského předsedy, který měl zaručit to, že dítě nebude vyměněno, nebude mu nijak ublíženo apod.
Charles studoval samé prestižní školy stejně, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii a 26. července 1958 získal titul prince z Walesu.

Jeho první manželkou byla lady Diana Spencerová (učitelka v mateřské školce), kterou pojal za svou manželku 29. července roku 1981 v Katedrále Svatého Pavla v Londýně, což bylo neobvyklé, jelikož se všechny sňatky královské rodiny uskutečňovaly ve Westminsterském opatství. Lady Diana získala touto svatbou titul princezna z Walesu (více v jejím vlastním příspěvku).

Diana přivedla na svět dva syny, prvního Williama a druhého Henryho, zvaného Harry.
Manželství prince Charlese ale procházelo mnoha rozepřemi, zejména krůli Charlesově dlouholeté přítelkyně Camille Parker - Bowlesové. Rozepře v manželství byly ale tak velké, že se 28. srpna 1996 rozvedli.

Za necelých 9 let po rozvodu si Charles bere onu Camillu, o níž údajně jednou řekl, že by si přál být jejím tampónem. No jak moc je to ujeté si každý posuďte sami :D . K druhé svatbě dochází 9. dubna 2005 v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camille je přidělen titul vévodkyně z Cornwallu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama