Princ William

18. října 2013 v 19:19 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Jeho královská Vývost vévoda princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu, baron z Carrickfergusu.
Jeho rodiči jsou princ Charles a lady Diana. Narodil se 21. června roku 1982, jako první a tudíž nejstarší syn této dvojice.
Princ William se stal rytířem podvazkového řádu a vzděláním je magistr umění a také se pyšní titulem prezident Anglické fotbalové asociace.

William byl pokřtěn 4. srpna 1982 arcibiskupem z Cantebury v Buckinghamském paláci. Má celkově šest kmotrů a kmoter a jeho křtiny se konaly na narozeniny jeho prababičky, královny matky.

William vystudoval prestižní střední školu Eton College, kde se zabýval zeměpisem, biologií, matematikou a dějinami umění. Po ukončení této školy si dal rok pauzu, účastnil se cvičení v Belize a část roku strávil v Chile jako dobrovolník organizace Releigh International.
V roce 2001 začal navštěvovat univerzitu v St. Andrews ve Skotsku. Nejdříve obor historie umění ale po roce změnil obor na zeměpis. Studium ukončil v roce 2005 a získal tím titul Master of Arts.

Již na univerzitě začal chodit se svou spolužačkou Catherine Middletonovou, s níž se na necelého půl roku rozešel. Osud tomu ale chtěl, aby se k sobě vrátili. V roce 2010 oznámili zasnoubení, které se konalo v Keni na dovolené, a termín svatby stanovili na 29.4.2011

Velkolepá svatba se konala ve Westminsterském opatství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama