Princezna Diana

17. října 2013 v 19:18 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Princezna Diana, vlastním jménem Diana Frances Spencerová.

Diana se narodila 1. července roku 1961 otci Johnu Spencerovi a matce Frances Rocheové, později Spencerové.
Dianini rodiče se rozvedli v roce 1969, ona její bratr a dvě sestry byli svěřeni do péče otci. Velmi vřelý vztah si udržela s oběma rodiči.
Roku 1975 se její otec stal osmým hrabětem Spencerem. Proto se její titul změnil na Ĺady Diana Spencerová.

Diana vystudovala Ridlesworth Hall v Norfolku a pak West Heath girl´s school ve Sevenoaksu, kde ji považovali za podprůměrnou studentku. V roce 1977 školu opustila a navětěvovala institut Alpin Videmanette (soukromá dívčí škola ve Švýcarsku).
Po návratu ze Švýcarska pracovala jako vychovatelka a učitelka v mateřské škole. Vynikala ve sportu a ráda a dobře tančila.

Protože Charles dostal radu od svého prastrýce hrabětě Louise Mountbattena, aby si vybral nevinnou mladou dívku, vybral si Dianu, která splňovala všechny podmínky. Začali spolu chodit v roce 1980 a o rok později, v únoru 1981 se zasnoubili. Diana dostala jako zásnubní prsten 18-ti karátový safír vykládaný diamanty.
Svatba se konala v Katedrále Sv. Pavla 29. července 1981.

Královský pár se dočkal prvního potomka méně, než rok po svatbě, princ William se narodil 21. června 1982. O dva roky později se narodil druhý syn Henry, zvaný Harry, přesněji 15. září 1984.

Diana byla lidmi milována zejména pro svou charitativní práci. Proslavila se jako nezištný pracovník v Africe, kde pomáhala nemocným dětem a nejen jim.
Ve druhé polovině 80. let však zažívalo manželství Diany a Charlese velkou krizi, která vyvrcholila jejich rozvodem roku 1996.
Diana trpěla bulimií a dokonce se pokusila o sebevraždu. I po rozvodu však Diana zůstávala členkou britské královské rodiny, jako matka následníka trůnu.

Diana zahynula v noci 30. srpna roku 1997 v pařížském tunelu Alma (13. pilíř tunelu), kterým prchala před paparazzi společně se svým přítelem a milencem Dodim Al-Fayedem. Dodi Al-Fayed i řidič Henri Paul byli mrtví ihned na místě nehody, Diana ležela uvězněná pod troskami vozidla. Poté, co ji lékaři vyprostili a převezli do nemocnice však zjistili, že její zranění jsou natolik vážná, že jsou téměř neslučitelná se životem. Později té noci se to potvrdilo.

Pro Dianino tělo odjel princ Charles a dvě Dianiny sestry.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama