Prokrastinace

14. října 2013 v 18:48 | ASIM |  Témata týdne
Prokrastinace!
Když slyším tento pojem, vidím zkouškové období. Chodím na vyšší odbornou školu v Ostravě a pokaždé, když máme zkouškové období, trávím ho tak, že zírám na stěnu a představuju si nejrůznější činnosti, které nemám ráda, ale které bych dělala mnohem raději, než seděla nad skripty, učebnicemi a sešity a rvala do své duté hlavy nové informace.
Zkouškové období není zrovna oblíbenou dobou pro studenty a troufám si říct, že ani pro rodiče oněch studentů, protože ti bývají (teda alespoň já jsem) celkem napružení a nervózní z celého tohoto období.
Ráda bych Vám nyní popsala můj "normální" den ve zkouškovém období: Ráno vstanu, uvařím si čaj (to zní jako klišé, ale je to tak), nasnídám se, otevřu skripta, sešit, učebnice prostě cokoli, co souvisí se zkouškou, kterou musím absolvovat a začnu se "učit". Asi po 5 vteřinách se zaměřím na svou krásně modrou barvou natřenou zeď, jejíž dominantou je již léta letoucí obří prasklina, která se prostě nedá spravit (jelikož panely v domě - paneláku - pracují a stále se hýbou) a představuju si, jak bych ji zkrášlila. Mohla bych kolem ní namalovat kytičky akrylovými barvami, udělat kytičky z rolí toaletního papíru, udělat z toho větev mohutného stromu..... a dalších X nápadů. Když s tímto skončím, zjistím, že je čas oběda a pak si uvědomím, že jsem celé dopoledne proseděla a promrhala nad prasklinou na zdi a jednoduše nic neumím. Po obědě si dám chvilku pauzu, protože za celé ráno učení jsem hrozně unavená a pak se začnu vážně učit. Učením se zabývám nějakých 20 minut (pozor, od rána velký pokrok) a zklouznu k úklidu svých rozházených věcí, úklidu ikonek v počítači, úklidu akvária, WC a koupelny, kuchyně nebo začnu vařit oběd, který už mám ale navařený z minulého dne.
Po takto namáhavém dni padnu do postele naprosto dutá, ale vysílená. Pak jdu na zkoušku a nějakým zázrakem ji většinou zvládnu. No, nevím, jak to dělám, ale asi jsem dokonalá nebo co.. :D
Je ale naprosto jasné, že když přijdu a oznámím úspěch ze zkoušky a přitom popíšu, jak jsem se na ni učila, mi nikdy nikdo nevěří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama