Listopad 2013

Provokace

25. listopadu 2013 v 17:41 | ASIM |  Témata týdne

PRSA

18. listopadu 2013 v 19:38 | ASIM |  Témata týdne
No, skvělé téma týdne.
Tak jelikož jsem žena, prsa mám. A řekla bych, že se na mě příroda celkem vyřádila. Spousta chlapů (včetně toho mého) vidí prsa jako hračku, jako cíl sexuálních hrátek. Ale méně lidí vnímá prsa jako obživu nemluvňat. Jako zdroj výživy, zdroj "jídla" pro novorozence a kojence. Prsa nejsou určená jen na hraní, pánové, ale především na obživu dětí.
Nikdy mě ovšem nepřestane udivovat, jak je příroda nespravedlivá. Jak je možné, že některé ženy nejsou schopny sehnat dostatečně velké prádlo, a druhé mohou vzít vršky od pet lahví, spojit ji šňůrkou a mají podprsenku? Nepochopím, kdo to rozděluje. A dámy vězte, velká prsa nejsou výhrou. Mnoho žen nevidí ty nevýhody, jako je již zmíněné marné hledání prádla, bolesti zad, hladové pohledy pánů (zejména v letních měsících), atd.
Víc asi nejsem schopná napsat, ale myslím, že to nejdůležitější jsem vystihla.
ASIM.

Dabing nebo titulky?

11. listopadu 2013 v 17:40 | ASIM |  Témata týdne
Tématem tohoto týdne je Dabing nebo titulky...
Obojí mám ráda. Obojí v jiných filmech či seriálech. Pravdou je, že Češi mají dabing na velmi vysoké úrovni. Jsme dokonce nejlepší na světě v dabingu (podle toho, co jsem četla a slyšela), ale jistě to není jako v původním znění.
Jak jsem již napsala, v dabingu jsme dobří (aspoň v nščem :D), ale žádný dabing, ani sebelepší nedokáže vyjádřit city a pocity, které jsou v originálním hlase ztvárněny. Ať už to mohou být vzlyky, ostych, radost, pýcha a milion dalších. Poud je film nadabovaný, nikdy nebude vyjadřovat to, co v původním znění.
Titulky miluju, protože slyším originální hlasy herců (a přiznejme si to, ale třeba takový Vin Diesel má sakra sexy hlas), no a navíc si piluju angličtinu, která je pro mě důležitá - no proč asi? :D. Ono se to zdá, ale i z odposlechu se člověk dobře učí.. zejména jejich přízvuk a fráze, také krajové výrazy, které jsou tam, jako všude jinde.
Takže jestli je lepší dabing nebo titulky nemohu říci, obojí má své pro i proti. Naříklad seriál Přátelé si nedokážu v angličtině představit, stejně tak, jako Simpsonovi (vadí mi originální hlas Marge), ale Twilight jen originál s titulky nebo Rychle a zběsile, taky tak.
Prostě a jednoduše záleží na tom, na co má člověk chuť, náladu a jestli se mu chce číst titulky :-D .

Kam na rande

4. listopadu 2013 v 16:59 | ASIM |  Témata týdne
Téma Kam na rande se mi líbí mnohem víc, než Slováci, které ač mám ráda, netušila jsem, co k nim napsat.
Kam na rande je největší problém všech potencionálních zamilovaných, nebo těch, kteří by se chtěli s dotyčnou či dotyčným lépe poznat.
Ráda se proto s vámi podělím o mé nejhezčí rande.

Byl to můj kamarád, neříkám, že kdovíjak dlouho známý, ale kamarád, se kterým jsem trávila hodiny na icq a mobilu. Jednou jsme si psali a pak z něj vypadlo (nebo možná ze mě, to už za ta léta fakt nevím), že bychom se mohli sejít jen sami (do té doby jsme chodili ven jen s partou). Jenže pak přišel problém, ani jeden z nás nevěděl, kam jít. Dohodli jsme se proto, že se sejdeme kousek od mého bydliště a pak se rozhodneme. Celá natěšená jsem se připravila na "rande" a s pětiminutovým zpožděním dorazila na místo určení. Já vím, že se řekne 5 minut nic není, ale věřte, u mě je to hodně, já jsem typ člověka, který chodí všude moc brzo. Takže líčení přišlo vniveč, protože jsem na dané místo doběhla spocená, uřícená a rozcuchaná (no paráda!).
Ale světe div se, asi jsem se mu zalíbila, jelikož v únoru budeme slavit 5. výročí. Rozhodli jsme se, že se prostě projdeme, dokud nás něco nenapadne. Šli jsme na dlouhou procházku zimní Porubou a povídali si. Chvílemi jsem si připadala jak důchodkyně, povídali jsme si o nemocech, o slevách v obchodech, o společných přátelích, o škole, prostě o všem.
Už tehdy jsem věděla, že bude více, než jen kamarád a dnes vím, že to on věděl taky. Schůzku jsme zakončili v čajovně, kde jsme si sedli blízko sebe a pokračovali v povídání.
O to osudovou láskou pro mě můj přítel je také tím, že jsme se na další schůzce, která se shodou okolností konala na Sv. Valentýna, tedy 14. února dali dohromady.

Takže abych se dostala k tomu, kam na rande - nechte to koňovi, cokoli naplánovaného stejně málo kdy vyjdou a spontánní akce jsou nejlepší. Alespoň nám se to potvrdilo :-) .

Stratford upon Avon

3. listopadu 2013 v 9:47 | ASIM |  Anglie
Podělím se s Vámi o fotky, které jsem vlastnoručně pořídila v rodišti Williama Shakespeara, ve Stratfordu nad Avonou. Je to krásné historické město, ze kterého dýchají časy minulé ale i přítomné a budoucí. Je to překrásné město.
- dům, kde se Shakespeare narodil.
- divadlo Swan (labuť), kde Shakespeare hrál, před tím, než si otevřel své divadlo The Globe v Londýně.