Vztahy

20. prosince 2013 v 11:36 | ASIM |  Témata týdne


Milí čtenáři, tento týden si na nás připravili téma "Vztahy".
Inu myslím si, že vztahy jsou jedním z nejdůležitějších faktorů, ovlivňujících duchaplně prožít svůj život. Ať už se jedná o vztahy milostné, sexuální, rodinné, přátelské nebo nenávistné. Všechny jsou svým způsobem nepostradatelné.
Milostný vztah nás žene dál, dopřává nám "otevřít" se člověku, kterého milujeme, kterého máme rádi, kterého respektujeme s jeho klady i zápory.
Sexuální vztah je svou důležitostí na prvních příčkách. Proč? Jednoduše, člověka, kterého milujeme logicky pustíme k sobě blíž. Sexuální vztah je důležitý už kvůli tomu, že pokud se daří,, jsme milováni, připadáme si krásní a užiteční.
Rodinný vztah považuji taky za jeden z nejdůležitějších. Totiž to, jak se člověk v dospělosti chová, má za následek výchova a vztahy v rodině. Člověk, jehož rodiče, jak to bylo u mě, se jen tak políbí, pohladí, jak je to možné si pomohou, je v dospělosti více citlivý, empatický a chce tuto "lásku" předávat dále, člověk, jehož rodiče na sebe jen štěkají si může vybrat ze dvou extrémů. Buď se přidá k nim a své city nebude projevovat vůbec, nebo je bude projevovat vždy a všude, což asi taky není dobře.
Přátelský a nenávistný vztah od sebe dělí jen velmi tenká hranice. Sama jsem zažila, že se z mé nejlepší kamarádky stala nepřítelkyně. Jistě, jednalo se o kluka, jak jinak. Jde ale o to, že pokud má člověk přátele, cítí se býti důležitým a nepostradatelným. Tenhle pocit je důležité prožít aspoň jednou az čas.

Omlouvám se, že chvílemi zním, jako naučná kniha o vztazích, ale je to pozůstatek z tvoření seminárek, které jsem musela odevzdávat do školy.
ASIM
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama