Kate a Chris

18. ledna 2014 v 15:14 | ASIM |  Povídky - všehochuť


Bradavice se schovávaly pod těžkými mraky ve chvíli, kdy Chris odrazil poslední míč ve Famfrpálu. "no tak dělej, pohni se" křičela Kate, která chytala zlatonku jako divá. "Mám ji, jo, chytla jsem ji" zakřičela ve chvíli, kdy se jí to konečně podařilo. Tím zápas skončil. Chris celý nadšený přistál se svým koštětem na zemi a běžel na společné objetí se svými spoluhráči.
"Paráda Robertsová" křičel Chris, když dobíhal. Kate, která byla momentální hvězdou se z úspěchu málem rozplakala. "Jo, díky" řekla svému dávnému kamarádu a rivalovi. "Hele Haleme, táta ti vzkazuje, že do závěrečných zkoušek je už jen rok" "Jo já vím, můj adoptivní tatík mi to taky pořád omílá, to je tak, když se člověk chce stát bystrozorem". "No jo, neměl sis vybrat takové zaměstnání, teď neremcej" odvětila chladně Kate. "NO jo, pořád" řekl Chris a vzdálil se, aby se osprchoval.
Po příchodu domů na něj čekal bratr Nicholas a adoptivní rodiče, kteří si jej vzali v jeho 4 letech z mudlovského dětského domova, protože viděli, že jeho kouzelná síla je obrovská. "Gratuluju, chlapče, to je skvělý úspěch" pochválil syna otec Patrick. "Výborně miláčku, moc ti gratuluju" řekla s polibkem na čelo matka Susan. "Nicku, pojď mi prosím pomoct do kuchyně připravit salát" řekla Susan svému synovi. "Jo, už jdu" řekl nuceně Nick. "Chrisi, doufám, že ti Kate vyřídila vzkaz od jejího otce, který se mnou mimochodem dneska na ministerstvu mluvil o tobě. Říkal, že pokud se chceš stále stát bystrozorem, že do konce příštího roku musíš složit ty zkoušky a podat přihlášku" řekl Patrick důležitým hlasem. "Tati, víš, že jsi můj vzor, víš, že chci dělat to, co děláš ty, jen nevím, jestli ty zkoušky zvládnu, je to strašně složité" odvětil Chris. "Chrisi, všichni to zvládli, zvládneš to i ty" řekl v odpověď otec a odešel připravit stůl ke slavnostní večeři. "Jo, tyhle kecy vždy povzbudí" zamumlal Chris a odešel odložit batoh do pokoje.
"Robertsová, počkej" křičel Chris na Kate, když šli po chodbách Bradavického zámku. "Co chceš?" řekla stejně chladně Kate. "Nic, jen jsem ti chtěl říct, že ty vstupenky na dnešní slavnost k ukončení ročníku prodává Lizzie" odvětil ostře Chris. "Jo díky, já to už vím, mluvila jsem s ní". "Chrisi!!" křičel na svého bratra Nick a kamarád Joshua, když jej uviděli na chodbách. "Hledala tě tady Emily, prý jsi ji měl zavolat" řekl Nick. "Emily jo? Že já blázen s ní na to rande šel, je divná, navíc dost divně voní, teda dá-li se to nazvat vůní" řekl Chris, aniž by si všiml, že Emily stojí opodál a celý tento rozhovor slyší. "Leze mi do zadku, chce být pořád se mnou, nechápe, že ji nechci" pokračoval Chris a na Emily šly mrákoty. Po další kritizující větě na její osobu s pláčem utekla "Em, počkej, kam běžíš?" křičela na svou kamarádku Kate, když ji viděla.
Prázdniny utíkaly až příliš rychle, tedy do dne, kdy se Kate dozvěděla hroznou zprávu, její kamarádka Emily spáchala sebevraždu. "Bože mami proč to udělala? Vždyť jsem ji měla tak ráda, proč nás opustila?" bědovala Kate nad ztrátou blízké kamarádky. "Víš, holčičko, některé věci prostě nepochopíme, neplač, už bude líp" utěšovala dceru matka Karoline, která očkem koukala po svém manželovi, jež zprávu nemohl přijmout.
Pár dní později se konal pohřeb, na němž nebyl zrovna závratný počet lidí. "Emily nebyla zrovna oblíbená" dodal jízlivě Chris na účast na pohřbu. "Drž hubu, ty kreténe" řekla nešťastná Kate a vrazila do Chrise, když jej míjela. Chris zůstal stát, jako zkoprnělý a nezmohl se na slovo. Zbytek prázdnin uplynul jako voda, když se všichni studenti vrátili do Bradavic.
"Kate, mluvila jsi od pohřbu s Chrisem?" ptala se přítelkyně Lizzie. "Ne, vůbec mi o tom hajzlovi neříkej, už ho nikdy nechci ani vidět" "Myslíš, že ho nepotkáš, když máme společné hodiny?" ptala se dále Lizzie. "Liz já nevím. Nenávidím ho, nechápu, jak to mohl udělat". "Ví, že ti to Emily řekla? Myslím, to, co slyšela, že o ni povídá?" tázala se neodbytně Liz. "Ne, neví a nemám důvod mu to říkat, když to řekl, tak o tom snad ví ne?" odvětila rozzlobená Kate. "Já vím, promiň" řekla v omluvu Liz a pokračovala do třídy.
Dny ubíhaly a Katina nenávist vůči Chrisovi, který za Emilynu sebevraždu údajně mohl, se stupňovala. Vyvrcholila dne, kdy v hodině obrany proti černé magii vyvolal k povinnému souboji profesor Fred Larson právě Kate a Chrise. "Budete se jen omračovat, upozorňuji, jen tišící zaklínadla ano?" zdůrazňoval mladý a pohledný profesor. Kate, ale neuposlechla profesora a první zaklínadlo, které naštěstí Chris odvrátil, vyslala velmi silné. "No počkej, holčičko, teď ti to osolím" vyštěkl Chris a poslal proti Kate velmi silné zaklínadlo, které neodvrátila a s tichým "uf" se skácela k zemi. "Sakra Christophere, řekl jsem jemná zaklínadla" Všichni opustí místnost, okamžitě" zavelel profesor, který se skláněl nad bezvládnou Kate. "Kate, vzbuďte se, no tak, Kate" slyšela jako z tunelu probírající se Kate, jež nad sebou viděla sklánějícího se svalovce s černýma očima. Beze slova se na něj vrhla a začala mu svlékat šaty. On chvíli odporoval, ale poté se kouzlu vášně poddal a začal svlékat také Kate.
"Chrisi, je to tvoje vina, měl bys tam jít" utvrzovala Chrise v jeho pocitech Lizzie i Nick s Joshuou, kteří stáli na chodbách a hovořili o tom, co se právě stalo. "Nechtěl jsem, aby to bylo tak silné, ona si začala, nevím, proč mě nenávidí. Nikdy jsme se zrovna nemilovali, pravda, ale takovou nenávist od ní neznám" povzdechl si Chris, který se s těmito vyřknutými slovy rozhodl, že se půjde profesora Larsona zeptat, jak je na tom Kate.
"Jo, ano, ještě, ách" slyšel Chris potom, co vešel do místnosti, kde se souboj odehrál. Tomu, co uviděl, se mu nechtělo ani uvěřit. Kate si to právě rozdává s profesorem Larsonem. Se silným "Buch" se vyřítil z místnosti nikým nespatřen a vydal se do svého pokoje. "Co to bylo?" tázala se rozněžnělá Kate svého milovníka. "Já nevím, aby nás tak někdo viděl" odvětil profesor. Kate se rychle oblékla a vydala se za neznámým pozorovatelem. Ihned potom, co místnost opustila, věděla, že to byl Chris, jeho rozhněvanou chůzi již znala. "No paráda" zaúpěla Kate a utíkala za Chrisem. "Chrisi, počkej, prosím počkej" křičela. "Co je, co chceš? Před chvílí jsi mě nenáviděla a teď mě voláš, co je?" řekl rozhněvaně. "Já vím, žes nás viděl. Je mi to líto" "Jo tak líto, no na to jsi měla myslet dříve ne?" řekl "Počkej, když to nikomu neřekneš, doučím tě lektvary k té zkoušce, která tě čeká. Vím, že lektvarům moc neholduješ" řekla v nabídku, stále udýchaná Kate. "To… To je ale vydírání" odpověděl. "Nazývej si to, jak chceš, ale pokud přijmeš, zaručuju ti, že ty zkoušky uděláš" "No… Dobře, ale jak si ten obrázek vymažu z paměti to vážně nevím"
Dny ubíhaly šílenou rychlostí dokonce tak rychle, že se Kate s Chrisem začala normálně bavit, jakoby zapomněla, kvůli čemu s ním nemluví. Až do dne, kdy ji Chris nabídl, že ji odveze na Emilyin hrob potom, co ji rodiče řekli, že nemohou. "Ty, ty mě chceš odvézt na hrob dívky, která si kvůli tobě vzala život?" řekla stejně chladně jako na začátku doučování Kate. "Co? Jak kvůli mně? Co jsem udělal?" tázal se vyděšený Chris. "Emily tě slyšela, slyšela jak jsi o ni řekl, že je škaredá, že lituješ toho rande, že ti leze do zadku a podobné věci" řekla Kate propukující v pláč. "To nemyslíš vážně ne? To jsem sice řekl, ale copak jsem mohl za to, že je do mě zamilovaná, pro mě to nic neznamenalo, byli jsme jen na jedno rande, nevěděl jsem to" "Nelži, neříkej, že jsi s ní nic neměl. Vypadala tak šťastná po tom večeru s tebou." Řekla klidnící se Kate. "Ne, Kate přísahám, nic mezi námi nebylo" řekl rozhodně Chris. "Potom vážně nechápu, proč to udělala, že by byla do tebe tak zamilovaná, že by nesnesla pomyšlení být bez tebe?" řekla zvučným hlasem Kate. "Ani se ji nedivím" dodala už tišeji. "Co?" zeptal se Chris, "Ne, ne nic, to byl jen bezpředmětný dodatek" řekla.
Přátelství se po tomto vyjasnění prohlubovalo až do dne, kdy Chrise čekaly zkoušky, na které jej Kate pilně připravovala. "Neboj se, dobře to dopadne, hodně ses zlepšil, vážně" řekla, aby jej uklidnila. "Díky, díky tobě jsem se dostal až sem" řekl tajemně Chris a políbil Katinu ruku.
"Jsem tak nervózní, jako bych to snad dělala sama" řekla Kate, když čekala s Chrisovými rodiči na verdikt hodnotící poroty. "Mi to povídej" odpověděl roztřepený Chris. "Pan Christopher Halem" zaznělo chodbami ve chvíli, kdy se z místnosti vynořila sedmičlenná komise. "Ano, to jsem já" přihlásil se Chris a přiblížil se k mužům. "Gratulujeme, pane, u přijímacích zkoušek jste uspěl na výbornou" pogratuloval Chrisovi jeden z mužů. "Juchů" neudržela se Kate. "Děkuji vám pánové" poděkoval slušně Chris. "Já to věděla, prostě jsem to věděla" křičela Kate, běžící k vyznamenanému Chrisovi, jež ji chytá do náručí. "Moc ti gratuluju, jsi skvělý" řekla Kate, které se v Chrisově náručí moc líbilo. "Děkuji hlavně tobě, bez tvé pomoci bych to nikdy neudělal" řekl jako odpověď Chris a nejistě se přiblížil ke Katiným ústům, jež měl v úmyslu políbit. "Chlapče, dokázal jsi to, gratuluju" řekl Chrisův otec, který přišel v nejnevhodnější chvíli. Chris postavil Kate na zem a nesměle ji chytil za ruku. "Díky tati, díky taky tobě, za všechny rady" řekl Chris. "Miláčku teď bychom se mohli dát do pořádání oslavy a nechat tady mladé, aby to probrali", poznala Chrisův úmysl matka. "Jo, výborný nápad mami, díky" řekl šibalsky Chris, jenž čekal, až se rodiče vzdálí, aby mohl Kate poprvé políbit. "Děkuju ti" řekl a romanticky Kate políbil na její růžové rty. "O Chrisi" řekla mezi nádechy Kate.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama