Černá ovce

29. května 2014 v 14:47 | ASIM |  Témata týdne


Při přečtení názvu tématu tohoto týdne se mi jako první vybavilo Skotsko. Mám dobrého kamaráda, který žije v Glasgow a když přijel, vyprávěl mi o procházce k jezerům, kam se dostanete pouze, projdete-li mezi ovcemi a kolem býků (možná volů, kdo ví). Neumím to vyprávět tak barvitě, jako on, to ani nejde, ale říkal, že jdete, jdete, stále jdete. Támhle ovce, támhle ovce, sem tam černá a zase ovce... (já vím není to vtipné, ale pokud byste ho znali, smáli byste se stejně, jako tehdy já). Doufám, že tam jednou půjdu taky a uvidím na vlastní oči, jaké to tam je.

Černá ovce má ale i jiný význam, než jen ten, že se liší od normální ovce barvou. Za černou ovci můžeme považovat někoho, s kým nesouhlasíte, s jehož názory se nestotožňujete. V mém případě je to můj bratr. Nezmiňuju se o něm ráda, protože naší rodině hodně ublížil, ale v tomto případě ho nedokážu nezmínit. Můj bratr byl mým vzorem po mnoho let, vedl mě, dokázal, že i před nepřízeň osudu a ne zrovna útlé zdravotní složce se dá dojít ke svému snu. On k němu došel, s pomocí rodičů a přátel se stal tím, čím vždy chtěl, ale pak se k nám otočil zády. Potkal slečnu, vzali se, mají dceru a já už ho skoro rok neviděla. Neteř jsem viděla naposledy, když ji bylo 9 měsíců a to jen kvůli toho, že jsem mu nesla dopis. Někdy si říkám, co za hajzla jsem musela v minulém životě být, že se mi to teď tak vrací, ale přes všechny tyto překážky, které mi život zatím nadělil, jdu dál. Snažím se neklesat na mysli, snažím se přes ty překážky přeskočit tím nejladnějším způsobem a nekoukat na to, co už nemůžu změnit (ještě před půl rokem bych tak nemluvila, ale přátelé a tatínek mě o tom přesvědčili).

Snažím se proto mít kolem sebe lidi, kteří mě mají rádi, které mám ráda já, kteří mě motivují, kteří jsou mi talismany, kteří se snaží zlepšit mi náladu, i když se to zdá být nemožné.

Ráda bych touto cestou poděkovala svým nejbližším za to, že jsou, za to, že jsou mi nablízku, když je nejvíc potřebuju, za to, že jsou mi oporou. Díky přátelé, díky rodino. Jen díky vám jsem dnes zvládla poslední zkoušku a tím uzavřela druhý ročník... :-)

ASIM
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 29. května 2014 v 14:52 | Reagovat

Krásně napsané. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama