Když mi bylo 5

15. května 2014 v 15:50 | ASIM |  Témata týdneVýlet do dětství, inu proč ne.
Je tady nový týden, zkouškové v plném proudu, tak to bude taky taková rychlovka.
Tématem týdne je "Když mi bylo 5"...... Inu, když mi bylo 5 hrála jsem si s Barbínama a s panenkama za barákem na schodech. S kamarádkami jsme si vzaly své panenky a hrály si na maminky. Sem tam jsme je krmily pískem, sem tam trávou. Sem tam jsem ji vozila na kole, na které mi mí šikovní rodiče udělali i sedačku speciálně pro panenku.
Byla jsem největší frajerka, když jsem vytáhla své žluté kolo, za sebe si posadila panenku, připnula ji starými kšandami a vyjela. Ovšem frajerkou jsem přestala být, když jsem to nabořila do nejbližšího stromu. To jsem pak řvala já, ale i ostatní, ale smíchy.
Mé dětství bylo krásné, moc ráda na něj vzpomínám. Nejlepší okamžiky byly, když jsem byla venku a maminka na mě zavolala, že je oběd (moje oblíbená svíčková). Utíkala jsem domů, ale nevybrala jsem zatáčku, spadla na kachličky a rozbila si obě kolena. Krev nekrev, nezájem, byla svíčková, kolena počkají. Po obědě si rodiče všimli, že za sebou zanechávám kapičky krve.... Zastavili mě a když jsem se otočila, protočily se jim panenky.. Maminka zanadávala a poslala mě okamžitě do koupelny, a tam jsem se "mučila" umýváním ran.
Další vtipný okamžik byl, když všichni ostatní měli zmrzlinu a já ji prostě chtěla taky... Zazvonila jse, vykoukla z okna moje mamka a já řekla jen: "Mami hoď mi 10 korun" mamka na to: "Na co?" a já jen: "Na zmrzku" ..... Zasmála se, dala peníze do pytlíku a hodila. O pár okamžiků později jsem byla to nejspokojenější dítko, protože já měla zmrzlinu v době, kdy ji už všichni dojedli...

ASIM
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama