Catherine, vévodkyně z Cambridge

5. července 2015 v 21:41 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Její královská výsost Catherine Elizabeth vévodkyně z Cambridge se narodila 9.1.1982 v Reading v Berkshiru jako nejstarší dcera manželů Middletonových, Carole a Michaela.
Po sňatku s princem Williamem je její občanské jméno Catherine Moutbatten-Windsor.

Ale popořádku, malá Catherine, jak se jí říkalo až do odchodu na univerzitu, chodila do nejlepších škol a protože rodiče nikdy neměli do kapsy nějak zvláště hluboko (zejména díky své neutuchající práci a z části také díky dědictví po Michaelově strýci) směla navštěvovat internátní školu St. Andrews ve vesnici Pangbourne v hrabství Berkshire a poté chodila krátce na internátní školu Down house, s jejíž chodem se příliš neztotožnila a proto, než aby se Catherine trápila, ji rodiče přehlásili na školu Marlborough College, kde studovala mj. chemii, biologii a umění, které ji učarovalo a proto se rozhodla pro studium dějin umění na univerzitě v Edinburghu, na níž byla přijata, ale pro nevysvětlitelné důvody svůj nástup na vysokou školu o rok prodloužila a vydala se do Chile jako dobrovolník, s princem, který se tam vydal také se těsně minuli. O rok později se hlásila na univerzitu v St. Andrews na níž byla taktéž přijata a když se dozvěděla, že tam bude studovat i princ William, jehož tou dobou už znala, zajásala radostí. Na univerzitě se jejich přátelství prohlubovalo až skončilo láskou, která si musela projít svým bouřlivým obdobím, kterým se stal rok 2007, kdy se na několik měsíců rozešli, kvůli princově zaneprázdněnosti a tím pádem zanedbáváním jeho přítelkyně. O pár měsíců později se k sobě však vrátili a zbytek roku trávili na ostrově Mustique, kam později Kate brávala také rodiče.
Svou lásku světu dokázali v listopadu roku 2010, kdy oficiálně oznámili zásnuby. Catherine v modrých šatech, které ladily s prstenem po princezně Dianě doslova zářila štěstím, vedle svého vysněného prince Williama.

Velkolepá královská svatba se odehrála 29.4.2011 v Londýně ve Westminster abbey, Kate měla krásné šaty s krajkovými rukávy a bílou kytičku, závoj a zcela dokonalý make-up.
Po svatbě se dlouho spekulovalo o dědici, o Katině těhotenství, které se nedobrovolně brzo potvrdilo v prosinci roku 2012, kdy byla Kate přijata do nemocnice kvůli akutní ranní nevolnosti.
22.7.2013 se mladým manželům narodil syn George, který je nyní už velkým bráchou Princezny Charlotte, která se narodila 2.5.2015.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama