Princezna Charlotte

5. července 2015 v 20:54 | ASIM |  Členové Anglické královské rodiny
Princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge se narodila 2.5.2015, jako druhé dítě jeho královské výsosti prince Williama, vévody z Cambridge a její královské výsosti Catherine, vévodkyni z Cambridge.

Myslím si, že je to momentálně nejsledovanější dítě ve Velké Británii a dost možná i v Evropě, ačkoli s těmi rádoby celebritami, které oznamují své těhotenství téměř denně se to nedá zcela přesně určit.
Nicméně princezna Charlotte se narodila v 8:34 hodin ráno v nemocnici St. Mary´s hospital v Londýně, v Lindo Wings, stejně, jako před necelými 2 lety její starší bráška princ George Alexander Louis z Cambridge.

Princeznička dostala netradiční jméno, poněvadž Charlotte je v královské rodině spojováno s katastrofami, tak snad se to s touto malou změní a prolomí. Charlotte bylo jméno jediné dcery Jiřího Augusta Hannoverského, aleského prince, pozdějšího králo Jiřího IV. Tato princezna se přesně 2.5. (den narození malé princezničky) provdala za belgického krále Leopolda I. a ihned po svatbě otěhotněla, ale potratila dříve, než stihla mít z miminka radost. Druhé těhotenství jí bylo osudným, porodila mrtvé dítě a na následky tohoto porodu také později zemřela, proto se Charlotte považuje za prokleté jméno, věřím ale, že tato malá jej ponese hrdě a kletbu prolomí.

Princezna byla takto pojmenována hlavně proto, že je Charlotte ženská varianta jména Charles, tedy princeznina dědečka z otcovy strany. Elizabeth, což je její prostřední jméno není podle královny Elizabeth II., jak by se mohlo na první pohled zdát, je to také prostřední jméno babičky Carole Elizabeth Middleton, a proč je třetí jméno Diana snad netřeba komentovat. Myslím, že tímto gestem si získali celý svět a i když malá princezna svou babičku nikdy nebude mít možnost poznat, už díky jménu s ní bude spojená navždy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama